formula_nowa_kolejnosc

PolitykaRolna.eu

Nowe źródło wiedzy o zmianie klimatu

climate-change-gaf05e24b3_1280
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

Około jedna dziesiąta Polaków (8 proc.) zaprzecza zmianie klimatu, 68 proc. badanych odczuwa niepokój o życie swoje i swoich bliskich, a 67 proc. uważa, że zmiana klimatu dotyka ich osobiście – tak wynika z najnowszego badania State of Science Index, które prezentuje stosunek Polaków do ochrony środowiska.

Wszyscy zainteresowani tym ważnym dla naszej przyszłości tematem mogą od teraz w jednym miejscu sprawdzić fakty i rozwiać swoje wątpliwości.

Dzięki zaangażowaniu ekspertów z wielu organizacji powstała Klimatyczna Baza Wiedzy – miejsce, w którym w łatwy i szybki sposób można sprawdzić aktualne informacje na interesujące klimatyczne zagadnienia, nie narażając się na dezinformację i manipulacje.

Baza to katalog wartościowych i aktualnych opracowań na temat zmiany klimatu. Celem portalu jest zbieranie i udostępnianie publikowanych przez różnorodne źródła raportów, opracowań i wyników badań oraz tłumaczenie naukowej wiedzy na bardziej przystępny język.

Zamieszczono tam m.in. opublikowany w październiku 2022 roku raport FAO – Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa, który przedstawia status postępów w zakresie realizacji celów zrównoważonego rozwoju związanych z żywnością i rolnictwem na świecie.

Polecamy korzystanie z bazy, która znajduje się pod linkiem: https://klimatycznabazawiedzy.org/

Czytaj więcej

Zielona transformacja na obszarach wiejskich

Jak co roku Stowarzyszenie AGROEKOTON – partner projektu INFOCAP – zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji organizowanej przy wsparciu Krajowej Sieci

Jak PROW zmienia obszary wiejskie?

Ekipa filmowa naszego partnera, Stowarzyszenia AGROEKOTON, odwiedza region świętokrzyski śladami operacji zrealizowanych przy wsparciu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jakie korzyści z realizacji