baner_formula_2024

PolitykaRolna.eu

Nowe źródło wiedzy o zmianie klimatu

climate-change-gaf05e24b3_1280
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

Około jedna dziesiąta Polaków (8 proc.) zaprzecza zmianie klimatu, 68 proc. badanych odczuwa niepokój o życie swoje i swoich bliskich, a 67 proc. uważa, że zmiana klimatu dotyka ich osobiście – tak wynika z najnowszego badania State of Science Index, które prezentuje stosunek Polaków do ochrony środowiska.

Wszyscy zainteresowani tym ważnym dla naszej przyszłości tematem mogą od teraz w jednym miejscu sprawdzić fakty i rozwiać swoje wątpliwości.

Dzięki zaangażowaniu ekspertów z wielu organizacji powstała Klimatyczna Baza Wiedzy – miejsce, w którym w łatwy i szybki sposób można sprawdzić aktualne informacje na interesujące klimatyczne zagadnienia, nie narażając się na dezinformację i manipulacje.

Baza to katalog wartościowych i aktualnych opracowań na temat zmiany klimatu. Celem portalu jest zbieranie i udostępnianie publikowanych przez różnorodne źródła raportów, opracowań i wyników badań oraz tłumaczenie naukowej wiedzy na bardziej przystępny język.

Zamieszczono tam m.in. opublikowany w październiku 2022 roku raport FAO – Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa, który przedstawia status postępów w zakresie realizacji celów zrównoważonego rozwoju związanych z żywnością i rolnictwem na świecie.

Polecamy korzystanie z bazy, która znajduje się pod linkiem: https://klimatycznabazawiedzy.org/

Czytaj więcej

Premie dla młodych rolników

Od 19 czerwca do 16 sierpnia 2024 r. będzie można ubiegać się o przyznanie premii dla młodych rolników. Wsparcie to realizowane jest