baner_formula_2024

PolitykaRolna.eu

W.Legutko zachęca dzieci do uprawy własnych warzyw. Trwa druga edycja akcji #ZDROWOROSNA

Dzieci i uprawa warzyw
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

Uprawa roślin to element nauki zdrowego stylu życia, troski o środowisko, ale również świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku. Polska firma W.Legutko, lider na rodzimym rynku nasiennym, po raz kolejny rozdaje szkołom darmowe pakiety edukacyjne, w których znajdują się saszetki z nasionami, podłoże, doniczki oraz instrukcja wysiewu. To element akcji #ZDROWOROSNA, która poprzez zabawę ma uczyć dzieci w różnym wieku samodzielnej uprawy warzyw, ziół i kwiatów, a także zdrowych nawyków żywieniowych.

#ZDROWOROSNA to II edycja akcji zainicjowanej i zorganizowanej w ubiegłym roku przez polską firmę W.Legutko. Już po raz kolejny, do placówek edukacyjnych w całej Polsce, które zgłoszą się do akcji, będą wysyłane darmowe pakiety edukacyjne z zestawem materiałów do nauki wysiewania roślin.

W ubiegłym roku w akcję #ZDROWOROSNA zaangażowało się ponad 150 tys. dzieci w całej Polsce, a każde z nich wysiało własne warzywa. Była to pierwsza edycja akcji, a już od momentu ogłoszenia spotykała się ona z pozytywnym odbiorem nie tylko dzieci, ale także nauczycieli i rodziców. W tym roku chcemy dotrzeć do jeszcze większego grona odbiorców – podsumowuje Joanna Legutko z firmy W.Legutko.

W tegorocznej edycji #ZDROWOROSNA firma przeznacza ponad 5 tysięcy darmowych zestawów z nasionami do uprawy roślin. Pakiety są łatwodostępne do odbioru ze względu na partnera logistycznego akcji. Placówkę edukacyjną, szkołę czy przedszkole można zgłaszać poprzez formularz na stronie internetowej akcji #ZDROWOROSNA do 26 maja br. lub do wyczerpania zapasów. Po zakwalifikowaniu, placówki otrzymają bezpłatne pakiety edukacyjne, w których znajdują się 2 saszetki po 5 g nasion kopru ogrodowego, 5 litrów podłoża, 30 sztuk doniczek oraz instrukcję wysiewu.

Z myślą o społeczeństwie i środowisku

Akcja #ZDROWOROSNA to przykład jednego z wielu działań podejmowanych przez W.Legutko w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma od wielu lat przekazuje materiały do przeprowadzania lekcji nie tylko do placówek edukacyjnych, ale także tych, które prowadzą terapię poprzez ogród, czyli hortiterapię, a także domów dziecka. Dodatkowo przez 10 lat w centrach ogrodniczych w całej Polsce, W.Legutko przeprowadziło kilkaset darmowych zajęć, zachęcając dzieci do wysiewania i uprawiania własnych ogródków.

Los naszej Planety w dużym stopniu zależy od nas i od naszych dzieci, dlatego podejmujemy tak wiele aktywności adresowanych właśnie tym najmłodszym ogrodnikom. Kampania edukacyjna, którą zorganizowaliśmy po raz pierwszy w ubiegłym roku, ma na celu budowanie świadomości ekologicznej, a także zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych. Wszystko po to, by przyszłość była piękna i zdrowa – mówi Joanna Legutko, wiceprezes firmy W.Legutko. – Chcemy także pokazać, że uprawa roślin to świetna zabawa oraz że nie trzeba mieć do tego celu ogródka. Inspirujemy nauczycieli, opiekunów, rodziców i dziadków, by w kreatywny sposób kształtowali u swoich podopiecznych postawy proekologiczne i zamiłowanie do roślin – zachęca Legutko.

Poza misją edukacyjną ważnym punktem strategii W.Legutko jest troska o środowisko. Przedsiębiorstwo działa zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej, m.in. magazynuje i optymalizuje wodę opadową, która jest ponownie wykorzystywana, np. do nawadniania upraw. Nowoczesna hala magazynowo-produkcyjna w Jutrosinie (woj. wielkopolskie) zasilana jest energią ze słońca dzięki farmie fotowoltaicznej. Działania proekologiczne widoczne są także na poziomie prowadzenia biznesu: firma zrezygnowała całkowicie z wody butelkowanej zapewnianej pracownikom, a zamiast tego każdego z nich wyposażyła w bidon oraz zainstalowała odpowiednie filtry uzdatniające wodą kranową do picia. Co więcej – zamówienia wysyłane do klientów pakowane są w kartony z tzw. odzysku. W.Legutko nadaje im drugie życie, co bez wątpienia jest działaniem proekologicznym.

Informacja prasowa

Czytaj więcej

Współpraca? To się opłaca!

Nie od dziś wiadomo, że razem nie tylko raźniej, ale także lepiej. Dlatego nie brakuje przykładów na to, że współpraca się opłaca