formula_nowa_kolejnosc

PolitykaRolna.eu

Dobrostan bydła mięsnego – czy się opłaca? Zaproszenie na webinarium 26.04.2023 r.

Bydło mięsne
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

Dobrostan zwierząt to nie są puste słowa. To lepsza wydajność, mniejsze nakłady i koszty, a co za tym idzie większa opłacalność. O tym czy dbałość o dobrostan bydła mięsnego się opłaca będziemy rozmawiali z Jackiem Zarzeckim, Prezesem Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego. Zapraszamy do udziału w webinarium, które odbędzie się w dniu 26 kwietnia o godz. 19.00.

W Unii Europejskiej od dziesięcioleci obowiązują jedne z najwyższych na świecie norm w zakresie dobrostanu zwierząt. W Wspólnej Polityce Rolnej na lata 2023-2027 dobrostan zwierząt został włączony do „ekoschematów” wspierających stosowanie dobrych praktyk w zakresie hodowli zwierząt.

Hodowcy mogą uzyskać wsparcie rekompensujące dodatkowe koszty i utracone dochody w wyniku prowadzenia praktyk hodowlanych związanych z podwyższonym dobrostanem zwierząt. W Krajowym Planie Strategicznym WPR jest to jeden z najważniejszych ekoschematów.

Webinarium jest częścią projektu INFOCAP-PL realizowanego przez Wydawnictwo Plantpress i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Udział w webinarium jest bardzo prosty:
– najlepiej 5 minut przez rozpoczęciem wydarzenia kliknąć w poniższy link:
https://plantpress.clickmeeting.com/dobrostan-bydla-miesnego-czy-sie-oplaca-
– można łączyć się z tableta, smartphona, komputera;
– do webinarium można dołączyć w każdym momencie w trakcie jego trwania.

Czytaj więcej

Piotr Krajewski uprawia warzywa w standardzie ekologicznym na powierzchni 46 ha

Ekologiczne warzywa z serca Polski

Piotr Krajewski z rodziną z miejscowości Wilczkowice Dolne w powiecie łęczyckim to prawdziwi pasjonaci rolnictwa. Lustrując ich zadbane, wolne od chwastów plantacje