baner_formula_2024

PolitykaRolna.eu

Kiedy i jak wapnować glebę? Efektywne nawożenie. Zaproszenie na webinarium 21.09.2023 r.

Infografika - webinarium - Kiedy i jak wapnować glebę? Efektywne nawożenie
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

Duża część gleb naszego kraju w mniejszym lub większym stopniu wymaga uregulowania odczynu poprzez systematyczne wapnowanie. Ale jak i kiedy przeprowadzić zabieg wapnowania, aby był efektywny i przyniósł oczekiwane korzyści zarówno w przypadku gleby, jak i rośliny?

Jaka jest rola wapnowania w aspekcie plonowania roślin i ich parametrów jakościowych? Jakie nawozy do odkwaszania gleb są najefektywniejsze i jak je dopasować do parametrów glebowych? Jakich błędów nie popełniać podczas zabiegu wapnowania? Na czym polega mechanizm odkwaszania gleb? Jak zabieg wapnowania może poprawić efektywność pobierania składników nawozowych przez rośliny?

Jednym z elementów realizacji nawozowych wymogów określonych w Europejskim Zielonym Ładzie jest zabieg wapnowania gleb. Producenci rolni będą mogli liczyć na wsparcie tego typu działań w ramach mechanizmów finansowych zawartych w nowej Wspólnej Polityce Rolnej. Będzie dotyczyło to tych producentów rolnych, którzy będą regularnie przeprowadzać badania gleby pod kątem odczynu oraz zasobności w przyswajalne formy składników pokarmowych i którzy na podstawie uzyskanych wyników badania gleby będą opracowywać oraz stosować plan nawozowy, a w przypadku gleb charakteryzujących się kwaśnym lub bardzo kwaśnym odczynem przeprowadzać zabieg wapnowania.
Te zagadnienia poruszymy podczas webinarium pt. Kiedy i jak wapnować glebę? Efektywne nawożenie, które odbędzie się w najbliższy czwartek – 21.09.2023 r. o godzinie 19:00.

Udział w webinarium jest bardzo prosty:
– najlepiej 5 minut przez rozpoczęciem wydarzenia kliknąć w poniższy link:
https://plantpress.clickmeeting.com/kiedy-i-jak-wapnowac-glebe-efektywne-nawozenie
– można łączyć się z tableta, smartphona, komputera;
– do webinarium można dołączyć w każdym momencie w trakcie jego trwania.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, a otrzymasz powiadomienie tuż przed starem webinarium: https://www.facebook.com/events/1063206271254121

Zapraszamy do udziału.
Webinarium jest częścią projektu INFOCAP-PL realizowanego przez Wydawnictwo Plantpress i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Do zobaczenia.

Czytaj więcej

Rewolucja Rolnictwa Regeneratywnego

Fundacja Rozwoju Rolnictwa Terra Nostra wspólnie z jednym ze swoich partnerów EIT Food Poland stworzyła cykl publikacji naukowych będących rodzajem przewodnika po