baner_formula_2024

PolitykaRolna.eu

Spółdzielnie energetyczne – dlaczego warto? Zapis z webinarium 21.09.2023 (VIDEO)

Spółdzielnie energetyczne - dlaczego warto? Korzyści dla rolników z nowej formy współpracy w zakresie wytwarzania i konsumpcji energii. Infografika
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

Spółdzielnie energetyczne – dlaczego warto? Korzyści dla rolników z nowej formy współpracy w zakresie wytwarzania i konsumpcji energii.

Rosnące cen energii spowodowały wśród rolników olbrzymi wzrost zainteresowanie jej odnawialnymi źródłami. Jednak dla wielu indywidualnych gospodarstw jest to skomplikowana i niestety kosztowna inwestycja. Warto wiec przyjrzeć się założeniom i korzyściom wynikającym z udziału w spółdzielniach energetycznych.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu z webinarium pt. “Spółdzielnie energetyczne – dlaczego warto?”. Nasz gość i ekspert w tym temacie mgr Tomasz Marzec ( UAM, Zakład Prawa Rolnego, Żywnościowego i Ochrony Środowiska, ekspert Stowarzyszenia im. prof. Żmijewskiego, projekt „energiadlawsi.pl”. https://www.facebook.com/EnergiaDlaWsi) mówił między innymi o tym:

– Czym jest spółdzielnia energetyczna (wraz ze zmianami z nowelizacji Ustawy wchodzącymi w życie 2 października)
– Jakie korzyści może przynieść wspólna inwestycja w odnawialne źródła energii?
– Jak optymalizować koszty energetyczne, a w tym m.in. realizować wewnętrzne rozliczenia?
– W ramach jakich programów rolnicy mogą ubiegać się o dofinansowanie na taką formę?

Webinarium jest częścią projektu INFOCAP-PL realizowanego przez Wydawnictwo Plantpress i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

Rewolucja Rolnictwa Regeneratywnego

Fundacja Rozwoju Rolnictwa Terra Nostra wspólnie z jednym ze swoich partnerów EIT Food Poland stworzyła cykl publikacji naukowych będących rodzajem przewodnika po