baner_formula_2024

PolitykaRolna.eu

Z pasją i jabłkiem w tle, czyli jak promować tradycję regionu. Zapis z webinarium 26.10.2023 (VIDEO)

Infografika - motywowanie lokalnej społeczności do działania
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

Jak motywować lokalną społeczność do wspólnego działania, by wspólnie promować tradycję regionu? Czy dziś możliwe jest porozumienie i poświęcenie czasu dla dobra ogółu lokalnej społeczności? Jakie są tego efekty? Zapraszamy do obejrzenia zapisu webinarium: „Z pasją i jabłkiem w tle, czyli jak promować tradycję regionu”, którego gościem była Małgorzata Dąbrowska.

Małgorzata Dąbrowska to sadowniczka, sołtyska, działaczka społeczna, założycielka stowarzyszenia Made in Bończa i całego szeregu innych inicjatyw.  W 2017 r. za swą działalność została wyróżniona tytułem Sołtysa Roku w ogólnopolskim konkursie Gazety Sołeckiej, w 2018 r. wieś, której jestem sołtysem otrzymała wyróżnienie w konkursie Najaktywniejsze Sołectwo na Mazowszu, a sama p. Małgorzata w 2019 dotarła do ścisłego finału konkursu na Najaktywniejszą Liderkę Wiejską.

Głównym tematem tego spotkania jest promocja lokalności, podtrzymywanie tradycji, jednoczenie i współpraca lokalnej społeczności. Mówimy również o zmianach, które zachodzą na polskiej wsi, również tych pod względem tradycyjnie postrzeganej roli kobiet.  Małgorzata Dąbrowska opowiada również o perspektywach, które otwiera przed nami wieś, a z których nie zdajemy sobie często sprawy. Szeroko na różnego rodzajach szczeblach dyskutuje się o odpływie młodych osób z terenów wiejskich. I jako powód podaje się poszukiwanie lepszych  perspektyw. Ze słów naszego gościa wynika jednak, że tak naprawdę miejsce, w którym mieszkamy i działamy nie ma znaczenia, bo przy odpowiednim zaangażowaniu, motywacji i przede wszystkim chęci działania, tak naprawdę wszędzie stoją przed nami obiecujące perspektywy.

Czytaj więcej