baner_formula_2024

Jaka wiedza potrzebna rolnikom?

Młodzież na wsi, młoda kobieta sterująca dronem nad polem
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

Współczesny rolnik potrzebuje nie tylko głębokiej wiedzy technicznej i praktycznej, ale także zrozumienia otaczających go regulacji prawnych, ekonomicznych oraz środowiskowych.

O jakich tematach tematach rolniczych chciałbyś się więcej dowiedzie? To jedno z pytań jakie zadano rolnikom w badaniu, przeprowadzonym przez agencję Digi Bee. Celem badania było nie tylko zidentyfikowanie jakiej wiedzy rolnicy najbardziej poszukują, ale również opracowanie rekomendacji dla doradców terenowych oraz firm rolnych.

Badanie zidentyfikowało najważniejsze kategorie potrzebnej wiedzy. Na pierwszym miejscu znalazły się zagadnienia dotyczące tematu:
DOTACJE UNIJNE I FINANSOWANIE
Znajomość dostępnych funduszy i dotacji unijnych jest kluczowa dla finansowania rozwoju gospodarstw, modernizacji technologii i adaptacji do nowych standardów środowiskowych. Rolnicy potrzebują wiedzy, jak efektywnie aplikować o wsparcie i wykorzystywać dostępne środki na inwestycje.

Inna wiedza potrzebna rolnikom dotyczy tematów: NAWOŻENIE I OCHRONA ROŚLIN, ZARZĄDZANIE I ROZWÓJ GOSPODARSTWA, PRAWO ROLNICZE I BIUROKRACJA.

Badanie dało też odpowiedź na pytanie: Jaka jest rola Doradców Terenowych?

Doradcy terenowi są nieocenionym źródłem wiedzy i wsparcia dla rolników, pomagając im w rozwoju gospodarstwa, efektywnym wykorzystaniu dostępnych zasobów oraz adaptacji do dynamicznie zmieniającego się środowiska rolniczego.

Więcej o raporcie z badania: https://www.digibee.pl/raport-wiedza-ktorej-poszukuja-rolnicy/

Czytaj więcej

Pole i uprawa pasowa strip-till

Jak przygotować pole pod strip-till?

Uprawa pasowa, tzw. strip-till, to już mocno rozpowszechniona technologia uprawy gleby. Bogata jest też jej maszynowa oferta rynkowa, zarówno krajowa, jak i

Rzepak w uprawie bezorkowej (z siewu bezpośredniego)

Fakty i mity o uprawie bezorkowej

Pomysł na uprawę bezorkową jest stary jak historia rolnictwa. Najstarsze metody spulchniania gleby nie opierały się na odwracaniu skiby, ale redleniu kijem