baner_formula_2024

PolitykaRolna.eu

Z pasją i jabłkiem w tle, czyli jak promować tradycję regionu – zapraszamy na webinar 26.10.2023, godz. 19.00

Infografika - motywowanie lokalnej społeczności do działania
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

Sadowniczka, sołtyska, działaczka społeczna i założycielka stowarzyszenia Made in Bończa – Małgorzata Dąbrowska to kobieta wielu pasji. Jej codzienność związana jest z prowadzeniem gospodarstwa sadowniczego, jednak stara się dzielić swój czas również na inną misję, którą powzięła już kilka lat temu – promocję swojego regionu i jednoczenie lokalnej społeczności.

Bończa to mała wieś położona w powiecie grójeckim słynącym z produkcji jabłek. Chociaż widok wszędobylskich sadów na odwiedzających ten teren robi ogromne wrażenie, sami mieszkańcy przyzwyczajeni do codziennego życia w jednym z największych sadów Europy, często nie zauważają jego wyjątkowości. Tymczasem specyfika i tradycja tego rejonu to wartość, którą warto propagować i przedstawiać szerzej, co na co dzień stara się robić p. Małgorzata.

Promowanie tradycji tego rejonu to również jednoczenie lokalnej społeczności. Od wielu lat mówi się o tym, że młodzi mieszkańcy polskich wsi migrują do miast. W teorii szukają lepszych perspektyw. Skala sprawia, że zjawisko rozważane jest w kategorii zagrożeń, a właściciele mówią wprost o braku następców. Pani Małgorzata na własnym przykładzie udowadnia jednak, że wszystko zależy od naszej motywacji – sama wróciła na wieś, dalej rozwija się zawodowo, a swoją pasję wykorzystuje dla dobra ogółu.

Co ważne – przykład p. Małgorzaty pokazuje, jakie zmiany dokonały się na polskiej wsi na przestrzeni lat i jak bardzo zmieniła się tradycyjnie przyjęta rola kobiet. O p. Małgorzacie mówi się dziś jako o liderce, która swoim zaangażowaniem motywuje innych do współpracy. Jak zatem motywować lokalną społeczność do wspólnego działania, by wspólnie promować tradycję regionu? Czy dziś możliwe jest porozumienie i poświęcenie czasu dla dobra ogółu lokalnej społeczności? Jakie są tego efekty? Zapraszamy na spotkanie online z p. Małgorzatą Dąbrowską już 26 października o godz. 19.00.

Udział w webinarium jest bardzo prosty:
– najlepiej 5 minut przez rozpoczęciem wydarzenia kliknąć w poniższy link:
https://plantpress.clickmeeting.com/z-pasja-i-jablkiem-w-tle-czyli-jak-promowac-tradycje-regionu

– można łączyć się z tableta, smartphona, komputera;
–  do webinarium można dołączyć w każdym momencie w trakcie jego trwania.

Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku, by otrzymać powiadomienie o starcie webinarium: https://www.facebook.com/events/705502011503162/

Zapraszamy do udziału. Webinarium jest częścią projektu INFOCAP-PL realizowanego przez Wydawnictwo Plantpress i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

Współpraca? To się opłaca!

Nie od dziś wiadomo, że razem nie tylko raźniej, ale także lepiej. Dlatego nie brakuje przykładów na to, że współpraca się opłaca