formula_nowa_kolejnosc

PolitykaRolna.eu

Z pasją i jabłkiem w tle, czyli jak promować tradycję regionu – zapraszamy na webinar 26.10.2023, godz. 19.00

Infografika - motywowanie lokalnej społeczności do działania
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

Sadowniczka, sołtyska, działaczka społeczna i założycielka stowarzyszenia Made in Bończa – Małgorzata Dąbrowska to kobieta wielu pasji. Jej codzienność związana jest z prowadzeniem gospodarstwa sadowniczego, jednak stara się dzielić swój czas również na inną misję, którą powzięła już kilka lat temu – promocję swojego regionu i jednoczenie lokalnej społeczności.

Bończa to mała wieś położona w powiecie grójeckim słynącym z produkcji jabłek. Chociaż widok wszędobylskich sadów na odwiedzających ten teren robi ogromne wrażenie, sami mieszkańcy przyzwyczajeni do codziennego życia w jednym z największych sadów Europy, często nie zauważają jego wyjątkowości. Tymczasem specyfika i tradycja tego rejonu to wartość, którą warto propagować i przedstawiać szerzej, co na co dzień stara się robić p. Małgorzata.

Promowanie tradycji tego rejonu to również jednoczenie lokalnej społeczności. Od wielu lat mówi się o tym, że młodzi mieszkańcy polskich wsi migrują do miast. W teorii szukają lepszych perspektyw. Skala sprawia, że zjawisko rozważane jest w kategorii zagrożeń, a właściciele mówią wprost o braku następców. Pani Małgorzata na własnym przykładzie udowadnia jednak, że wszystko zależy od naszej motywacji – sama wróciła na wieś, dalej rozwija się zawodowo, a swoją pasję wykorzystuje dla dobra ogółu.

Co ważne – przykład p. Małgorzaty pokazuje, jakie zmiany dokonały się na polskiej wsi na przestrzeni lat i jak bardzo zmieniła się tradycyjnie przyjęta rola kobiet. O p. Małgorzacie mówi się dziś jako o liderce, która swoim zaangażowaniem motywuje innych do współpracy. Jak zatem motywować lokalną społeczność do wspólnego działania, by wspólnie promować tradycję regionu? Czy dziś możliwe jest porozumienie i poświęcenie czasu dla dobra ogółu lokalnej społeczności? Jakie są tego efekty? Zapraszamy na spotkanie online z p. Małgorzatą Dąbrowską już 26 października o godz. 19.00.

Udział w webinarium jest bardzo prosty:
– najlepiej 5 minut przez rozpoczęciem wydarzenia kliknąć w poniższy link:
https://plantpress.clickmeeting.com/z-pasja-i-jablkiem-w-tle-czyli-jak-promowac-tradycje-regionu

– można łączyć się z tableta, smartphona, komputera;
–  do webinarium można dołączyć w każdym momencie w trakcie jego trwania.

Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku, by otrzymać powiadomienie o starcie webinarium: https://www.facebook.com/events/705502011503162/

Zapraszamy do udziału. Webinarium jest częścią projektu INFOCAP-PL realizowanego przez Wydawnictwo Plantpress i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Gleby

W dniu 5 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Gleby, ustanowiony w 2013 r. przez 68. Walne Zgromadzenie Organizacji Narodów. Przetrwanie naszej planety zależy

Kwitnące na polu ziemniaki - uprawa

Biostymulacja roślin

Ograniczanie nawożenia mineralnego, wycofywanie wielu substancji aktywnych ze środków ochrony roślin, zmniejszanie zużycia pestycydów wynikające z założeń Europejskiego Zielonego Ładu i Wspólnej