baner_formula_2024

PolitykaRolna.eu

Wespół z zespół, czyli jak integrację i współpracę na linii WIEŚ – MIASTO móc wzmóc. Zaproszenie na webinarium 16.11.2023

Infografika - zaproszenie na webinarium miasto-wieś
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

Podczas tego webinaru porozmawiamy na tematy dotyczące tych różnych postaw oraz o tym, jak kształtują się relacje między mieszkańcami polskich miast i wsi oraz jakie działania należałoby podejmować, aby przybliżać mieszkańcom miast informacje o tym , jak tak naprawdę ciężka i wymagająca jest praca rolnika.

Jeśli jesteś mieszkańcem miasta, to na pewno znasz to uczucie, kiedy jadąc na wakacje nagle napotykasz na „podwójnej ciągłej” zawalidrogę, czyli ciągnik… jakie słowa przychodzą wówczas do głowy? No właśnie….

Jeśli jesteś mieszkańcem wsi, to na pewno znasz to uczucie, kiedy widzisz kolejne niezadowolone miny „miastowych” narzekających na wysokie ceny owoców, warzyw, mięsa i dodatkowo czytasz artykuł, jak to rolnik ma fajnie, bo to zdrowa praca fizyczna na świeżym powietrzu za gruuube pieniądze… No właśnie…

Co robić, aby jednak zachęcić młodych ludzi do pozostania na gospodarstwie?
Co zrobić, aby ludziom wyprowadzającym się z miasta na wieś ułatwić wtopienie się w lokalną społeczność?
Czy integracja i synergia między tymi grupami społecznymi jest możliwa?
Jak wspomóc lokalną społeczność we współpracy? Jakie działania należy stymulować, aby zapobiec apelom rolników o zaprzestanie napływu „miastowych: na wieś?
Jak obecnie wyglądają ruchy tych dwu grup społecznych i co to jest reruralizacja…?

Gościem specjalnym będzie prof. Wojciech Knieć – profesor w Instytucie Socjolgii, w Zakładzie Socjologii Obszarów Wiejskich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, między innymi specjalista rozwoju mikro-biznesu na obszarach wiejskich, aktywizacji zawodowej społeczności wiejskich, koordynator polskiej części projektu Europejskiej Akademii Zrównoważonego Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Udział w webinarium jest bardzo prosty:
– najlepiej 5 minut przez rozpoczęciem wydarzenia kliknąć w poniższy link:
https://plantpress.clickmeeting.com/wespol-z-zespol-czyli-jak-integracje-i-wspolprace-na-linii-wies-miasto-moc-wzmoc
– można łączyć się z tableta, smartphona, komputera;
– do webinarium można dołączyć w każdym momencie w trakcie jego trwania.
Zapraszamy do udziału. Webinarium jest częścią projektu INFOCAP-PL realizowanego przez Wydawnictwo Plantpress i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Dołącz do tego wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1491621858325350/

Czytaj więcej

Współpraca? To się opłaca!

Nie od dziś wiadomo, że razem nie tylko raźniej, ale także lepiej. Dlatego nie brakuje przykładów na to, że współpraca się opłaca