baner_formula_2024

PolitykaRolna.eu

Europejski konkurs na projekty zrealizowane z PROW 2014-2020

Projekty-SIR-1-820x461
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

Trwa nabór projektów w ramach konkursu Agriculture and Rural Inspiration Awards (ARIA23). ARIA23 jest rozwinięciem sukcesów konkursu Rural Inspiration Awards (RIA), organizowanego przez Europejską Sieć Wspólnej Polityki Rolnej (EU CAP Network), odbywającego się corocznie w latach 2019–2022.

Każdego roku nagrody nawiązują do innego tematu: w tym roku brzmi on „Podnoszenie kompetencji  w rolnictwie i na obszarach wiejskich” skupiając się na przykładach projektów wspieranych przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) i Europejski Fundusz Rolniczy Gwarancji (EFRG), które promują długoterminową wizję obszarów wiejskich  i pakt na rzecz obszarów wiejskich,  a także tegoroczny temat przewodni – Europejski Rok Umiejętności.

Konkurs ma na celu promocje dobrych praktyk we wdrażaniu WPR i obejmuje cztery kategorie tematyczne, trzy odpowiadające celom polityki WPR i jedna nawiązująca do Europejskiego Roku Umiejętności. Oprócz tego przyznana zostanie nagroda w głosowaniu powszechnym, które zostanie rozstrzygnięte za pośrednictwem internetowego systemu głosowania.

Konkurs składa się z dwóch etapów – wszystkie wnioski z Polski składane są do jednostki centralnej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW), która może wybrać do ośmiu wniosków do udziału w drugim, europejskim  etapie konkursu prowadzonym przez punkt kontaktowy Europejskiej Sieci WPR.

Termin składania zgłoszeń upływa 10 lipca 2023 r.

Więcej informacji, w tym warunki udziału i karta zgłoszenia udostępnione są na stronie internetowej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – otwórz

Źródło: SIR

Czytaj więcej