baner_formula_2024

PolitykaRolna.eu

Tradycje rodzinne i pasja do wina

wn003
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

Czy w Polsce możemy poczuć się jak w Toskanii? Dzięki polskim hodowcom winorośli i producentom wina jest to możliwe w kilku rejonach. To pasjonaci, którzy często tez kultywują rodzinną tradycję.

Uprawa winorośli może być dobrym sposobem na uzupełnienie oferty gospodarstwa sadowniczego. Jest nią zainteresowanych coraz więcej osób w Polsce. Wzrost wiedzy o prowadzeniu winorośli wpływa na zbiory, które mogą być równie duże jak w krajach o lepszych warunkach klimatycznych. W Polsce rozwijają się kolejne zagłębia winiarskie. Z produkcji wina słynie już nie tylko region lubuski czy okolice Jasła. Z powodzeniem uprawia się winorośl i wytwarza wino w okolicach Sandomierza czy na Ponidziu. Najczęściej winnice prowadzone są z połączeniem tradycji rodzinnych, pasji i nowych rozwiązań, takich jak promocja poprzez enoturystykę.

Zapraszamy do odwiedzenia z nami dwóch winnic zarządzanych przez kobiety – “Złota Wieś”, która wraz z rodziną prowadzi na Ponidziu Ewelina Ptak oraz “Nobilis” w okolicach Sandomierza, gdzie rozmawiamy z właścicielką Magdaleną Kapłan.

Czytaj więcej