baner_formula_2024

PolitykaRolna.eu

Jaki mamy klimat na polskiej wsi?

rapeseed-g7df81a7ca_1280
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

“Rośliny się nie oszuka” to kompleksowy raport, który bada postawy mieszkańców wsi w Polsce wobec zmian klimatu i polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Ta 37-stronicowa publikacja opublikowana w grudniu 2023 r. przez Fundację im. Heinricha Bölla i Fundację Pole Dialogu w Warszawie, przedstawia badania jakościowe przeprowadzone między wrześniem a grudniem 2021 r. oraz między czerwcem a październikiem 2023 roku. Jej celem jest zbadanie perspektyw osób z klasy robotniczej mieszkających na obszarach wiejskich, pracujących w rolnictwie, a także zatrudnionych w innych sektorach gospodarki.

Jak podsumowują autorzy — Uzyskane wyniki badań dają możliwość wykorzystania wniosków do pracy w większych grupach osób mieszkających na wsi i/lub związanych z rolnictwem. W szczególności mogą ułatwić tworzenie narracji rozbrajających denializm klimatyczny oraz zachęcających do wdrażania rozwiązań proklimatycznych w codziennym funkcjonowaniu polskiej wsi.

“Rośliny się nie oszuka” oferuje cenny wgląd w postrzeganie i postawy ludności wiejskiej w naszym kraju wobec zmian klimatu i aktualnych programów politycznych, podkreślając potrzebę integracyjnego i zróżnicowanego podejścia do globalnych wyzwań środowiskowych. Dlatego też polecamy i zapraszamy do czytania:

https://pl.boell.org/pl/2023/12/18/rosliny-sie-nie-oszuka

Żródło: KSOW+

Czytaj więcej

Sadownictwo dla młodych i wytrwałych

Czy zaangażowanie w profesjonalną produkcję owoców to dobry wybór na rozwój własnej działalności? Ten materiał kierujemy do uczniów i absolwentów kierunków rolniczych