formula_nowa_kolejnosc

PolitykaRolna.eu

Nowe oblicze KSOW

field-3379250_1280
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

Działalność polskiej sieci ds. Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) — Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich+ (KSOW+) została zainaugurowana.

KSOW+jest kontynuacją dotychczasowej sieci funkcjonującej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, ale ze znacznie większym i szerszym zakresem działania, niż miało to miejsce w do tej pory. Głównym zadaniem KSOW+ jest wsparcie wdrażania Planu Strategicznego WPR na lata 2023-2027 na etapach jego projektowania, zmiany oraz realizacji poszczególnych interwencji. Służą one m.in. rozwojowi innowacyjnego i zrównoważonego rolnictwa, jak również rozwojowi przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

Od 1 lipca działa nowa odsłona portalu https://www.ksowplus.pl/

Portal podzielony jest na cztery najważniejsze sekcje tematyczne:

  • transfer wiedzy i innowacje,
  • rolnictwo i produkcja rolna,
  • klimat i środowisko
  • rozwój obszarów wiejskich.

W każdej z tych sekcji publikowane są aktualne informacje, zaproszenia na wydarzenia, interesujące materiały, bazy danych oraz inne zasoby, dostępne w atrakcyjnych formach np. filmy czy publikacje upowszechniające wiedzę w danym zakresie tematycznym, a jednocześnie wspierające realizację Planu Strategicznego WPR 2023-2027.

https://www.ksowplus.pl/

Czytaj więcej

Zielona transformacja na obszarach wiejskich

Jak co roku Stowarzyszenie AGROEKOTON – partner projektu INFOCAP – zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji organizowanej przy wsparciu Krajowej Sieci

Jak PROW zmienia obszary wiejskie?

Ekipa filmowa naszego partnera, Stowarzyszenia AGROEKOTON, odwiedza region świętokrzyski śladami operacji zrealizowanych przy wsparciu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jakie korzyści z realizacji