baner_formula_2024

PolitykaRolna.eu

Nowe oblicze KSOW

field-3379250_1280
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
VK
Email

Działalność polskiej sieci ds. Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) — Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich+ (KSOW+) została zainaugurowana.

KSOW+jest kontynuacją dotychczasowej sieci funkcjonującej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, ale ze znacznie większym i szerszym zakresem działania, niż miało to miejsce w do tej pory. Głównym zadaniem KSOW+ jest wsparcie wdrażania Planu Strategicznego WPR na lata 2023-2027 na etapach jego projektowania, zmiany oraz realizacji poszczególnych interwencji. Służą one m.in. rozwojowi innowacyjnego i zrównoważonego rolnictwa, jak również rozwojowi przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

Od 1 lipca działa nowa odsłona portalu https://www.ksowplus.pl/

Portal podzielony jest na cztery najważniejsze sekcje tematyczne:

  • transfer wiedzy i innowacje,
  • rolnictwo i produkcja rolna,
  • klimat i środowisko
  • rozwój obszarów wiejskich.

W każdej z tych sekcji publikowane są aktualne informacje, zaproszenia na wydarzenia, interesujące materiały, bazy danych oraz inne zasoby, dostępne w atrakcyjnych formach np. filmy czy publikacje upowszechniające wiedzę w danym zakresie tematycznym, a jednocześnie wspierające realizację Planu Strategicznego WPR 2023-2027.

https://www.ksowplus.pl/

Czytaj więcej

Rewolucja Rolnictwa Regeneratywnego

Fundacja Rozwoju Rolnictwa Terra Nostra wspólnie z jednym ze swoich partnerów EIT Food Poland stworzyła cykl publikacji naukowych będących rodzajem przewodnika po